Zapraszamy dzieci i młodzież na muzealne wędrówki. Na nadchodzący czas przygotowaliśmy wiele różnorodnych propozycji edukacyjnych. Z nami nie będziecie się nudzić, poznamy wiele interesujących historii oraz ciekawie spędzimy wakacyjny czas. Oprócz Muzeum Zamojskiego w swoje progi zapraszają Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał oraz Galeria Rzeźby Prof. Mariana Koniecznego.
HARMONOGRAM ZAJĘĆ W MUZEUM ZAMOJSKIM
- 04.07.2023 r. – Super moce wojowników – warsztaty archeologiczne
Podczas krótkiego spaceru po ekspozycji archeologicznej uczestnicy warsztatów zapoznają się z rodzajami broni i uzbrojenia wojowników, od okresu pradziejów do średniowiecza. Zaproszony rekonstruktor z Wioski Gotów opowie jak dawniej rozwiązywano konflikty. Następnie przedstawiciel służb mundurowych (policjant) przedstawi sposoby polubownego rozwiązywania sporów w grupie rówieśniczej. Celem zajęć jest kształtowanie kompetencji w zakresie komunikacji społecznej w środowisku rówieśniczym, rodzinnym i lokalnym.
- 28.07.2023 r. – Jedwab, purpura, złoto – warsztaty artystyczne
Uczestnicy warsztatów wykonają diadem z wykorzystaniem kolorowych tkanin, blaszek, koralików, cekinów. Diadem znany od czasów starożytnych był pierwowzorem korony i oznaką władzy królewską. W drugiej części zajęć pod kierunkiem instruktora, uczestnicy poznają tradycyjne tańce wykonywane podczas średniowiecznych bali (na dziedzińcu Muzeum). Celem zajęć jest kształtowanie umiejętności konstruktywnego wykorzystania czasu wolnego.
- 01.08.2023 r. – Kierunek Azja! – sztuka japońska
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z eksponatami pochodzącymi z Dalekiego Wschodu, usłyszą legendy i ciekawostki związane z azjatyckimi krajami. Następnie każdy wykona Koi nobori japoński proporzec w kształcie karpia koi wywieszany w Japonii z okazji Dnia Dziecka. Celem zajęć jest kształtowanie postaw służących właściwej reakcji w sytuacji zetknięcia się z odmiennościami.
- 17.08.2023 r. – Tropem afrykańskich rytuałów
Podczas warsztatów zapoznamy się z egzotycznymi tańcami, rytuałami, obyczajami, fauną i florą Afryki. Następnie uczestnicy wykonają własną maskę inspirowaną sztuką afrykańską. W trzeciej części zajęć pod kierunkiem instruktora, stworzymy choreografię inspirowaną tradycyjnym tańcem afrykańskim (na dziedzińcu Muzeum). Celem zajęć jest kształtowanie postaw służących właściwej reakcji w sytuacji zetknięcia się z odmiennościami.
Zasady uczestnictwa:
- zajęcia trwają około 1,5 godziny
- rozpoczynają się o godz. 11.00
- ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja
- wstęp wolny!
Masz pytanie? Zadzwoń tel. 883 375 571 lub napisz do nas:
edu@muzeum-zamojskie.pl